Nowa metoda oszustów. Mężczyzna stracił 130 tys. zł!

fot. pixabay.com

Oszuści wymyślają kolejne pomysły na wyłudzanie pieniędzy. Ostatnio, coraz popularniejsza staje się metoda na BLIK-a, ostrzega małopolska policja.

Od jakiegoś czasu policja otrzymuje sygnały o tego typu oszustwach. Tym razem poszkodowany został mieszkaniec powiatu krakowskiego, który uwierzył w historię opowiedzianą przez fałszywego pracownika banku o próbach włamania na jego konto bankowe i przekazał swoje oszczędności przestępcy.

– Pokrzywdzony część pieniędzy przelał elektronicznie, a następnie – po wypłacie gotówki z banku – kierował ją na bieżąco wpłatomatem na konto oszusta za pomocą podanych przez niego kodów BLIK. Tym razem łupem przestępców padło ponad 130 tysięcy złotych – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusz przypomina, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów należy się rozłączyć się i zweryfikować informacje samemu dzwoniąc do banku lub udać się bezpośrednio do placówki.

comments powered by Disqus