Nowe loty z krakowskiego lotniska

fot. materiały prasowe

Już od 25 kwietnia pasażerowie będą mogli skorzystać z sześciu dodatkowych lotów z Krakowa do Monachium. Będą się one odbywały od poniedziałku do soboty. Kurs obsłuży Bombardier CRJ 900 mogący pomieścić 100 osób.

Samolot będzie wylatywał z Niemiec o godzinie 7.40 i lądował w Krakowie o godzinie 9.00. Powrót samolotu rozpocznie się o godzinie 9.35 i dotrze on na miejsce o 10.55.

– Wprowadzając znaczącą liczbę dodatkowych rejsów umacniamy naszą pozycję w roli największego przewoźnika sieciowego w kraju. Wzrost obecności w Krakowie to uznanie dla nieustannego potencjału rozwojowego tego regionu i tysięcy klientów korporacyjnych, którzy polegają na naszych usługach rozwijając swój biznes za granicą – powiedział Frank Wagner, menadżer regionalny Lufthansa Group w Polsce.

Radości z nawiązania współpracy nie krył też Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. Wspomniał również o wyremontowanym terminalu, który przyczyni się do wysokiego standardu obsługi klientów lotniska.

– Lufthansa jest jednym z naszych kluczowych partnerów, zwłaszcza w segmencie biznesowym, oferując pasażerom dostęp do globalnej siatki połączeń. Zależy nam nie tylko na atrakcyjnych kierunkach, ale i na wysokim standardzie obsługi pasażera, nasz nowy terminal z nowoczesną infrastrukturą jest odpowiedzią na wymogi ryku i oczekiwania pasażerów – mówił Jan Pamuła.

Przewoźnicy Lufthansa Group przetransportowali w 2015 roku łącznie 107,7 mln pasażerów, bijąc tym samym nowy rekord. Grupa przewiozła 1,6 procent osób więcej niż w poprzednim roku. Współczynnik obłożenia maszyn liczony z ponad miliona połączeń wzrósł do najwyższego dotychczas poziomu 80,4 procent.