Nowe połączenie kolejowe z Krakowa

Inauguracja nowego połączenia fot. UMWM

W środę 1 maja Przewozy Regionalne, na zlecenie małopolskiego urzędu marszałkowskiego, uruchomiły weekendowe połączenie z Krakowa, przez Zator, do Oświęcimia.

Pociągi startują w długi majowy weekend (od 1 do 5 maja). Para pociągów będzie kursować codziennie, od 1 do 16 czerwca – w soboty i niedziele, a od 21 czerwca do 29 września – w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo w święta wolne od pracy – 20 czerwca i 15 sierpnia.

– Jestem przekonany, że nowe połączenie będzie się cieszyło ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu, a także wśród turystów tak licznie odwiedzających Małopolskę, w końcu trasa pociągu została zaplanowana tak, by podróżni mogli dotrzeć do miejsc dla nich atrakcyjnych – mówił Marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Poranny pociąg wyjechał z Krakowa o godz. 8.02, po czym zatrzymał się w Zatorze o godz. 9.03 i dotarł do Oświęcimia o godz. 9.24. Z Oświęcimia z kolei odjazd zaplanowany jest na godz. 17.48, z postojem w Zatorze o godz. 18.09. Podróżni do Krakowa dojadą o godz. 19.13.

Warto dodać, że pociąg będzie się zatrzymywał tylko na wyznaczonych stacjach i przystankach: Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki, Kraków Sanktuarium, Skawina oraz Zator.

Z nowego połączenia bez wątpienia skorzystają mieszkańcy Małopolski oraz turyści, którzy planują odwiedzić miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym i rozrywkowym, a także te związane kultem religijnego usytuowane na trasie przejazdu pociągu. Wśród tego typu lokalizacji są m.in. Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie oraz parki rozrywki Energylandia i Zatorland w Zatorze.

comments powered by Disqus