Nowe światła na Armii Krajowej

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W środę rano została uruchomiona nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Armii Krajowej – na przejściu dla pieszych położonym pomiędzy skrzyżowaniami z Piastowską i Przybyszewskiego.
Pomimo wprowadzenia w tym rejonie w ubiegłych latach rozwiązań, które podniosły poziom bezpieczeństwa, zdecydowano się na dodatkowe zabezpieczenia ze względu na spodziewane zwiększenie natężenia ruchu pieszych spowodowanego oddaniem do użytku nowych budynków mieszkalnych. Dotychczasowe rozwiązanie zostało zastąpione sygnalizacją świetlną w rejonie przystanków "Przybyszewskiego". Prace wykonano na koszt dewelopera.

Sygnalizacja została zaprojektowana tak, aby była skoordynowana z działaniem funkcjonującychjuż świateł wzdłuż ul. Armii Krajowej. Dodatkowo, będzie ona włączona do Systemu Sterowania Ruchem. Przez najbliższe tygodnie będzie trwała kalibracja jej programów do rzeczywistych warunków ruchu drogowego.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza
comments powered by Disqus