Nowe tramwaje dla Krakowa w maju 2015 roku

fot. PESA

Nowe tramwaje dla Krakowa mają pojawić się w naszym mieście w pierwszej połowie przyszłego roku – zapewnia nas przedstawiciel bydgoskiej PESA.

Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest przekonany, że 36 tramwajów zakupionych przez przewoźnika trafi do Krakowa na czas. – Zgodnie z umową, tramwaje mają być dostarczone do Krakowa do września 2015 roku i ten termin cały czas obowiązuje producenta, czyli firmę PESA – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl.

Producent nie rozpoczął jeszcze montażu

Czy producent zdąży wyprodukować tramwaje dla Krakowa? – Tak, wszystko będzie zrobione – zapewnia nas Michał Żurowski, rzecznik PESA Bydgoszcz. Jednak, okazuje się, że pracownicy firmy z północy kraju nie rozpoczęli jeszcze montażu taboru. – Trwają przygotowania do uruchomienia produkcji – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową zawartą pomiędzy miejskim przewoźnikiem a firmą produkującą wagony tramwajowe, do Krakowa mają trafić pojazdy niskopodłogowe. Długość każdego z nich ma wynieść 43 metry. Tramwaje obowiązkowo będą wyposażone w klimatyzację oraz automaty do kupna biletów.

Pierwszy tramwaj w maju 2015

– Pierwsze wagony powinny dotrzeć do Krakowa w połowie przyszłego roku – informuje Gancarczyk z MPK. Michał Żurowski, przedstawiciel producenta tramwajów zapewnia, że pierwsze składy będą mogły wyjechać na krakowskie tory już za kilka miesięcy. – W maju 2015 roku dostarczymy tramwaje do Krakowa – dodaje rzecznik firmy PESA.
comments powered by Disqus