Nowohuckie Centrum Kultury od lipca znów otwarte

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
1 lipca Nowohuckie Centrum Kultury zacznie stopniowo wznawiać działalność po pandemicznej przerwie.

W związku z pandemią koronawirusa, od 12 marca budynek NCK był zamknięty dla publiczności. Teraz instytucja zapowiada wielki powrót i już 1 lipca wznowi działalność.

Galerie nadal zamknięte

Chociaż instytucja wraca do gry, to odwiedzający nadal nie będą mogli odwiedzić dwóch znajdujących się w przestrzeniach budynku galerii.

Galerie Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza na razie pozostają zamknięte.  NCK zachęca do wirtualnego ich zwiedzania. Scena NCK wznowi działalność od sierpnia 2020 roku. 

Odwiedziny w maseczkach

– Z zajęć, wernisaży i spektakli korzystać będą mogły wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów infekcji Covid-19. Wszystkie osoby wchodzące na teren NCK zobowiązane są do dezynfekcji rąk. Każdy będzie musiał nosić maseczki zakrywające usta i nos – informuje Magdalena Gajoch, rzeczniczka NCK.

Jeśli chodzi o noszenie maseczek, będą wyjątki. W przestrzeniach biurowych i podczas zajęć takich jak lekcje gry na instrumentach dętych, lekcje śpiewu nie będzie to konieczne. Środki do dezynfekcji będą umieszczone przy wejściach do budynku i w wyznaczonych punktach na terenie instytucji.

Osoby przebywające w instytucji powinny zachować dystans wynoszący min. 2 metry.  W całym budynku jednocześnie może przebywać maksymalnie 700 osób.

– Wszystkich korzystających z naszej oferty zachęcamy do dokonywania zapisów na zajęcia przez internet oraz opłacania ich za pomocą karty płatniczej – mówi Gajoch.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus