Nowy przystanek autobusowy na północy miasta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę, 13 sierpnia, zostanie uruchomiony nowy przystanek autobusowy – „Powstańców Wiadukt”. Będzie on zlokalizowany w pobliżu wiaduktu nad torami kolejowymi w rejonie ul. Powstańców i Piasta Kołodzieja.

„Powstańców Wiadukt” to zespół trzech przystanków:

  • „Powstańców Wiadukt” 01 – na ul. Powstańców, po zjeździe z ronda, w kierunku cmentarza Batowice i al. 29 Listopada (dla linii nr 193, 260 i 270 oraz tymczasowo linii nr 250 i 797)
  • „Powstańców Wiadukt” 02 – na ul. Piasta Kołodzieja, po zjeździe z ronda, w kierunku ronda Piastowskiego (dla linii nr 193)
  • „Powstańców Wiadukt” – w Batowicach, na nowym odcinku drogi powiatowej, po zjeździe z ronda po północnej stronie wiaduktu, w kierunku ul. Karola Wojtyły (dla linii nr 260 i 270 oraz tymczasowo linii nr 250 i 797).

Wraz z uruchomieniem nowych przystanków zostanie zlikwidowany przystanek „Urząd Skarbowy Nowa Huta” 02 (dla linii nr 193 w kierunku ronda Piastowskiego). Przystanek o tej nazwie będzie funkcjonować tylko w kierunku ul. Powstańców.

Wszystkie przystanki o nazwie „Powstańców Wiadukt” będą stałe. Jednocześnie, w związku z ich lokalizacją – zarówno na terenie Krakowa, jak i gminy Zielonki, wszystkie przystanki w tym zespole będą należeć zarówno do I, jak i II strefy biletowej.

comments powered by Disqus