Nowy rozkład jazdy. Wróci połączenie do Zakopanego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od niedzieli na kolei będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy. Pasażerów z Krakowa czeka niewiele zmian.

Nadal będzie obowiązywać przerwa w ruchu pociągów,na odcinku Kraków Główny – Podłęże. Pociągi nie pojadą na tej trasie w każdy dzień roboczy, od godz. 9:50 do 14:30. W dalszym ciągu też przepustowość linii średnicowej jest mocno ograniczona. To z kolei oznacza, że część połączeń nadal będzie realizowanych komunikacją zastępczą, a część będzie skierowana na obwodnicę. Przed każdą podróżą warto dokładnie sprawdzać rozkład jazdy.

Nie uda się jeszcze przywrócić kursowania pociągów do stacji Kraków Lotnisko z częstotliwością co 30 minut. Postępy prac na torach jeszcze na to nie pozwalają. Na docelową częstotliwość kursów i pożegnanie z autobusami zastępczymi na tym odcinku trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do kolejnej zmiany, wprowadzanej w połowie grudnia.

Na stacji w Krzeszowicach przewoźnicy będą korzystać z nowego układu torów. Obsługa pasażerów będzie się odbywać tylko z nowego peronu nr 3. Ma to związek z pracami prowadzonymi na linii kolejowej.

Coraz bliżej jest już moment, w którym pociągi pojadą nowymi estakadami w centrum miasta. Ma się to stać w lipcu, dzięki czemu będzie można zająć się rozbiórką starego nasypu kolejowego.

PKP PLK mają dobrą wiadomość dla pasażerów wybierających się na Podhale. Od 22 czerwca wracają bezpośrednie połączenia z Krakowa do Suchej Beskidzkiej i Zakopanego. Kolejarze zakończyli jeden z etapów prowadzonej modernizacji, a z rozpoczęciem kolejnego wstrzymają się przez czas wakacji, by ułatwić podróżowanie pasażerom.

comments powered by Disqus