Nurkowie wybrali, jak ma wyglądać Zakrzówek?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od początku głosowania na koncepcję zagospodarowania Zakrzówka pojawiały się wątpliwości co do tego, kto będzie mógł decydować o tym, jak ma wyglądać to miejsce. Okazało się, że jeden z projektów spodobał się nurkom, którym zależało na tym, aby zostało zachowane stanowisko do uprawiania tego sportu.

Przypomnijmy, że głosowanie na koncepcję architektoniczną Zakrzówka trwało przez pierwsze dwa tygodnie października. W sumie oddano ponad 18 tysięcy głosów, z tym, że z jednego IP można ich było oddać trzy. Zabezpieczeń nie było żadnych, dlatego każdy mógł głosować. Wygląda na to, że najbardziej zależało na tym nurkom.

„Misja „Nurkowy Zakrzówek” zakończona sukcesem!”, czytamy na stronie divers24.pl. I dalej: „Niedawno opublikowaliśmy tekst naszego redakcyjnego kolegi Wojciecha Zgoły, w którym apelował on do działania ponad wszelkimi podziałami, w celu utrzymania nurkowego charakteru popularnego krakowskiego nurkowiska – Zakrzówek. Dziś możemy ogłosić, że się udało i w głosowaniu mieszkańców Krakowa, zwyciężyła koncepcja najbliższa sercom amatorów podwodnych wrażeń!”.

A do głosowania zachęcali użytkownicy forum o nurkowaniu. Można to sprawdzić TUTAJ.

Meysztowicz zapytuje

Sposób głosowania nie podał się wielu ludziom od samego początku. O przerwanie głosowania wnioskowała Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. środowiska. – Rozwiązaniem problemu jest weryfikacja osoby poprzez wymuszenie podania danych osobowych, imienia, nazwiska i numeru pesel oraz adresu e-mail.  Jeden obywatel powinien mieć możliwość oddania jednego głosu w czasie trwania całego konkursu. (…) Uważamy, że projekt zagospodarowania Zakrzówka jest zbyt poważną, drogą i długofalową inwestycją, aby już na tak wczesnym etapie pozwalać sobie na tego typu zaniedbania – czytaliśmy w oświadczeniu.

Poseł Nowoczesnej, Jerzy Meysztowicz podkreśla, że oddanie obywatelom głosu w sprawie tego, jak ma wyglądać Zakrzówek było jak najbardziej słuszną decyzją, ale pojawiły się wątpliwości co do głosowania. Wysłał więc do prezydenta Majchrowskiego kilka pytań, z których chce się dowiedzieć m.in. o tym, w jaki sposób weryfikowane było oświadczenie głosujących, że są mieszkańcami Krakowa oraz gdzie znajduje się regulamin głosowania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki