O niecały procent wzrósł ruch pojazdów na autostradzie A4

Bramki na A4

Firma Stalexport, koncesjonariusz odcinka autostrady A4 między Krakowem a Katowicami przekazała w tym roku do budżetu państwa blisko 88 mln złotych.

Marta Dobrzańska z biura prasowego spółki poinformowała, że w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, zwiększyła swoje przychody o ok. 4,3 proc., do 266,2 mln zł.

Wypracowano zysk netto na poziomie 46,8 mln zł, o ok. 68 proc. niższym niż w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. - Spadek zysku netto w stosunku do roku 2018 związany jest m.in. z płatnościami na rzecz Skarbu Państwa, które wynikają ze zobowiązań koncesjonariusza – Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A. – zapisanych w umowie koncesyjnej – tłumaczy Marta Dobrzańska.

Większy ruch na autostradzie

Jeśli chodzi o natężenie ruchu na autostradzie to wzrosło o ok. 0,7 proc. w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku i wyniosło średnio ok. 46,4 tys. pojazdów na dobę. Wzrost odnotowano zarówno w przypadku samochodów osobowych (0,6 proc.), jak i ciężarowych (0,8 proc.).

comments powered by Disqus