Od jutra otwarte będą parki i Bulwary Wiślane

Bulwary Wiślane fot. PS

Od jutra wchodzą nowe, bardziej liberalne zasady dotyczące bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

W poniedziałek zostaną otwarte lasy oraz parki. Rozporządzenie zakazuje jednak korzystania z placów zabaw. – Otwieramy wszystkie parki oraz Bulwary Wiślane. Jutro zostaną zdjęte taśmy, które pojawiły się w tych miejscach – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Szef miejskiej jednostki podkreśla, że zamknięte będą dalej boiska i siłownie. – Przypominamy o obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu społecznego – dodaje Kempf.

Od tego dnia w kościołach będzie mogło przebywać więcej, niż pięć osób. W każdej świątyni będzie mogła znajdować się jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Zmiany dotycząc także sklepów. W placówkach o powierzchni mniejszej niż sto metrów kwadratowych wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez cztery (np. w sklepie znajdują się dwie kasy to równocześnie może przebywać 8 klientów).

Inna zasady będą panować w sklepach o powierzchni większej niż sto metrów kwadratowych. W tych punktach obowiązywał będzie przelicznik: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

comments powered by Disqus