Od jutra podwyżka cen biletów jednorazowych i miesięcznych. Najtańszy będzie droższy o złotówkę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z 4,5 do 5,5 złotych wzrośnie cena najtańszego biletu na pociągi Kolei Małopolskich oraz Przewozów Regionalnych.

Jutro (2 listopada) zacznie obowiązywać nowa taryfa biletowa na pociągi dotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jeszcze dziś za najtańszy bilet, uprawniający do przejechania do dziesięciu kilometrów trzeba zapłacić 4,5 zł. Jutro trzeba będzie dołożyć już złotówkę.

Wzrośnie również koszt podróży pociągiem na lotnisko. Do tej pory pasażerowie za dojechanie do Kraków Airport musieli zapłacić 14 złotych. Od jutra ich bilet będzie droższy o 3 zł.

Podwyżki nie ominą posiadaczy biletów miesięcznych. Za najtańszy bilet trzeba było wyłożyć 100 zł, a od środy należy liczyć się z wydatkiem 109 zł.

Druga podwyżka w tym roku

To już druga w tym roku podwyżka cen biletów. Od 1 marca za bilet obowiązujący na większości linii w regionie na dystansie do 10 kilometrów trzeba było zapłacić 4,5 złotych. Co prawda cena biletu się nie zmieniła, ale wcześniej za tę samą kwotę można było przejechać 14 kilometrów.

Przed 1 marca za przejazd z centrum Krakowa na lotnisko w Balicach podróżni musieli zapłacić 12 złotych, ale cena wzrosła później do 14 zł.


Czy jesteś za budową tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej?

  • 85% (1715)
  • 12,9% (261)
  • 2,1% (42)