Od poniedziałku zmiany w komunikacji. Przybędzie kursów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezydent Krakowa podczas konferencji prasowej poinformował, że od poniedziałku zwiększy się liczba kursów tramwajów i autobusów.

W związku z epidemią koronawirusa, Zarząd Transportu Publicznego znacząco ograniczył funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na wybranych liniach pojazdy jeździły w godzinach od 4:30 do 8, od 12:30 do 16 oraz od 19 do 22:30. W pozostałych okresach, pojazdy przyjeżdżały na przystanek co godzinę.

– Zmniejszyliśmy liczbę kursów z powodów oszczędnościowych, ale nie było też potrzeby. Jeśli obserwuje tramwaje, to widzę, że w całym tramwaju jedzie jedna lub dwie osoby. Więc nie przesadzajmy z tymi alarmistycznymi wieściami – powiedział w trakcie konferencji prasowej prezydent Jacek Majchrowski.

Prezydent, po wcześniejszej decyzji o cięciach w komunikacji, zdecydował jednak o modyfikacji siatki połączeń. – Od poniedziałku będą zwiększone kursy w godzinach od 4:30 do 9:30 oraz od 13 do 18 – powiedział.

Podkreślił, że papierowe rozkłady jazdy, które znajdują się na przystankach mogą być nieaktualne ze względu na częste zmiany. Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego zapewnia, że pasażerowie aktualne rozkłady jazdy mogą znaleźć na stronie rozklady.ztp.krakow.pl. – Najpóźniej w niedzielę umieścimy w internecie rozkłady jazdy – dodaje.

comments powered by Disqus