Od poniedziałku zwężenia na Opolskiej. I to na długo

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, w poniedziałek 13 lipca rozpoczną się prace związane z budową nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej.

W pierwszej kolejności drogowcy muszą przygotować tymczasowe przystanki autobusowe na ul. Opolskiej. W związku z tym od poniedziałku do środy na odcinku ul. Opolskiej pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki, pojawią się utrudnienia w postaci miejscowych zwężeń skrajnych pasów ruchu.

Przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Pleszowskiej w kierunku ronda Ofiar Katynia przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie (strona wschodnia). Przystanki przy kładce nad ul. Opolską w obu kierunkach przeniesione zostaną o ok. 250 m i będą zlokalizowane po wschodniej stronie skrzyżowania ul. Opolskiej i Wyki. Kładka dla pieszych pozostanie czynna.

To będzie jednak tylko wstęp do zmiany trwającej o wiele dłużej. Po wykonaniu tymczasowych przystanków od czwartku 16 lipca zostanie wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu. Tzw. etap „O” polega na zwężeniu skrajnych pasów ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki. Urzędnicy nie podają, jak długo obowiązywać będzie taka zmiana, ale biorąc pod uwagę ogromną skalę planowanych zmian na ul. Opolskiej, trzeba ją na pewno liczyć w miesiącach, a nie dniach czy tygodniach.

Zobacz, którędy będzie przebiegać nowa linia tramwajowa

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus