Od soboty bez maseczek na wolnym powietrzu. Wrócą kina i siłownie [VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Premier ogłosił informacje o kolejnych etapach łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią. Od najbliższej soboty nie będzie już obowiązku noszenia maseczek na ulicy, a tydzień później otwarte zostaną kina, teatry, kluby fitness czy solaria.

Od 30 maja

W najbliższą sobotę złagodzony zostanie nakaz dotyczący maseczek. Będą one obowiązkowe w pomieszczeniach – tam, gdzie odległość od innych osób jest niewielka. Np. w mniejszych sklepach, autobusach i tramwajach czy kościołach. Na ulicy nie trzeba już będzie zakrywać ust i nosa, ale wciąż obowiązuje nakaz zachowania 2 m odległości od innych osób.

Anulowane zostaną limity liczby osób w sklepach, lokalach gastronomicznych i kościołach. We wszystkich tych przypadkach aktualne pozostaje utrzymywanie dystansu.

Wróci możliwość organizowania zgromadzeń, do 150 osób. Tu mogą być wprowadzane wyjątki – gdyby zgromadzenie miało odbyć się w rejonie, które jest ogniskiem koronawirusa.

Będzie można organizować koncerty plenerowe.

Od 6 czerwca

Tydzień później wejdą w życie kolejne zmiany.

Otwarte zostaną instytucje takie jak kina, teatry, filharmonie, baseny, kluby fitness, solaria czy salony masażu. Wyjątkiem będą kluby, które często stawały się ogniskiem nowych zakażeń. Na salach kinowych czy koncertowych obowiązywać będzie zasada wypełnienia liczby miejsc maksymalnie w 50 procentach.

Będą mogły być organizowane wesela – od 6 czerwca będzie w nich mogło brać udział do 150 osób. Maseczki nie będą obowiązkowe, ale dystans powinien być zachowany.

comments powered by Disqus