Od soboty zmiany w rozkładach czterech linii autobusowych [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Uwaga pasażerowie linii nr 125, 128, 156 i 166! Od soboty nastąpi zmiana rozkładów jazdy tych linii autobusowych.

Od 22 lutego zmiany w rozkładach jazdy linii 125, 128, 156 i 166, zapowiada Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Jak pojadą autobusy?

Nr 125 – dostosowanie założonych w rozkładzie jazdy czasów przejazdu wybranych odcinków do rzeczywistych warunków ruchu. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian, natomiast mogą ulec godziny odjazdów z poszczególnych przystanków. Wybrane kursy w soboty i dni świąteczne, zatrzymujące się dotąd na przystanku „Nad Drwiną”, będą wykonywane na trasie podstawowej.

Nr 128 – dostosowanie założonych w rozkładzie jazdy czasów przejazdu wybranych odcinków do rzeczywistych warunków ruchu. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian, natomiast mogą ulec godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.

Nr 156 – zostaną wprowadzone zmiany większości godzin odjazdów w dni powszednie. Dodatkowo częstotliwość kursowania w okresie międzyszczytowym zostanie zwiększona do 45 minut. Ponadto, ulegną zmianie następujące godziny odjazdów w dni świąteczne: z „Czerwonych Maków P+R” z godz. 5.37 na godz. 5.42 oraz z „Sidziny” z godz. 5.53 na godz. 5.58.

Nr 166 – zostaną wprowadzone zmiany godzin odjazdów. Ponadto, zostanie uruchomiony dodatkowy kursy realizowany z „Sidziny” o godz. 4.12.

comments powered by Disqus