Odpoczynek przy kawie i filmach w hotelu Cracovia

Hotel Cracovia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już 7 maja w hotelu Cracovia otwarta na nowo zostanie kawiarnia Forum Designu.

W miejscu, gdzie przed laty Krakowianie ustawiali się w kolejce po tatara i kremówki, teraz można wypić proseco, piwa regionalne i wyśmienitą lemoniadę. Wszystko to w kawiarni Forum Designu działającej w starej restauracji hotelu Cracovia.

- Odwiedza nas coraz więcej osób, z branży kreatywnej, mieszkańców Krakowa zainteresowanych designem, czy turystów chcących po latach znów odwiedzić kultowy hotel. Zauważyliśmy potrzebę stworzenia miejsca do rozmów o swoich projektach i odpoczęcia przy dobrej kawie – wyjaśnia właścicielka Forum Designu Dina de Białynia Woycikiewicz.

W latach 70’-80’ hotel odwiedzały największe gwiazdy. Teraz gości przyciąga tu prezentacja prac polskich projektantów.

– Chcemy by jak dawniej był to punkt spotkań. Wtedy głównie wymieniano dolary lub mięso na pościel. Teraz chcemy, by było to miejsce wymiany myśli i projektów przy dobrej kawie – przyznaje Laura Baranek managerka Kawiarni Forum Designu i dodaje, że jedno jest pewne:

Co w planach?

Na początek, z okazji otwarcia, odbędzie się koncert uczestnika „Voice of Poland” Krzysztofa Płonki i warsztaty personalizowania ubrań sitodrukiem.

- Otwarcie jest dla nas bardzo ważne, ale planujemy już kolejne wydarzenia. Będą plenerowe pokazy filmów, wieczory dla graczy, wspólne oglądanie meczy, warsztaty z sommalierem i DIY, a dla najmłodszych już niedługo pojawi się piaskownica – wylicza managerka kawiarni.

comments powered by Disqus