Okradali krakowskie drogerie. Markowe produkty zastawiali w lombardach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli kilkanaście krakowskich drogerii na kwotę prawie 7 tys. zł. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Do kilkunastu kradzieży w krakowskich drogeriach doszło na przełomie roku.

Policjanci ustalili, że sprawcami są dwaj 23-latkowie, mieszkańcy Nowej Huty. Mężczyźni od 30 grudnia do 9 stycznia okradli kilkanaście drogerii na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

Sprawcy wybierali markowe produkty o wyższej wartości m.in. elektryczne szczoteczki czy zestawy do wybielania zębów, a następnie, wykorzystując nieuwagę pracowników, chowali je w odzieży i opuszczali sklep.

– 19 stycznia obaj sprawcy zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania mieszkania, u jednego z nich znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży. Mundurowym udało się również odzyskać część skradzionego towaru, który złodzieje zastawili w kilku krakowskich lombardach – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Za popełnione przestępstwo kradzieży mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili także, że jeden z 23-latków jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 239 dni pozbawienia wolności.