Opera na 70-lecie Nowej Huty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy Nowej Huty celebrują 70-lecie jej powstania. Do bogatej listy wydarzeń, jakie podkreślają ten niezwykły jubileusz, dochodzi kolejne, muzyczno-edukacyjne o nazwie „Opera Nowohucka 2.0”.

„Opera Nowohucka 2.0” wedle organizatorów ma być próbą ukazania czasu wspólnej, solidarnej i bezkrwawej walki o wolność i niepodległość, demokracje i prawa człowieka. Grudniowe spotkanie ma przybliżyć młodszym odbiorcom postacie, które wpłynęły na dzisiejszy kształt Nowej Huty.

Dwie części

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części, pierwszą będzie stanowił premierowy koncert Marcina „Bzyka” Bąka, który zaprezentuje projekt „Opera Nowohucka 2.0”. Na repertuar występu będą się składały zarówno autorskie kompozycje Bzyka, jak i piosenki, których kanwą są teksty nowohuckich liderów Solidarności. W koncercie gościnnie udział wezmą wokalista zespołu Happysad Kuba Kawalec czy Leszek Wójtowicz z legendarnej Piwnicy Pod Baranami.

Drugą część będzie stanowił panel dyskusyjny z działaczami Solidarności w latach 80. Jak przekonują organizatorzy, będzie to wyjątkowa okazja dla młodych widzów, aby poznać historię opowiedzianą przez uczestników tamtych zdarzeń.

Mobilna aplikacja

„Opera Nowohucka 2.0” to nie tylko panel dyskusyjny i koncert, to także wyjątkowo na tę okoliczność uruchomiona aplikacja. W mobilnym albumie będziemy mogli prześledzić wydarzenia historyczne mające miejsce w Nowej Hucie, dodatkowo pojawi się możliwość odblokowania specjalnej zawartości, którą będą utwory z płyty „Opera Nowohucka 2.0” czy unikatowe zdjęcia Nowej Huty z lat 80.

Szczególny rok, szczególne miejsce

70 lat Nowej Huty, 30-lecie obalenia komunizmu w Polsce, szczególny rok wymaga szczególnej celebracji. „Opera Nowohucka 2.0” odbędzie się w piątek, 13 grudnia o godzinie 10.00 w Nowohuckim Centrum Kultury, aleja Jana Pawła II 232 w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/
comments powered by Disqus