Opowieść dla dzieci o lekkim zabawieniu kryminalnym. Tym spektaklem Groteska otwiera nowy sezon [ZDJĘCIA]

Teatr Groteska zaczyna nowy sezon fot. Teatr Groteska/mat.prasowe

Teatr Groteska zaprasza na premierę spektaklu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Teatr Groteska rozpoczyna nowy sezon artystyczny i zaprasza na premierę spektaklu “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Barwna opowieść

Przedstawienie jest wielowątkową opowieścią dla dzieci o lekkim zabarwieniui kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesiec problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru. Tak w skrócie można opisać adaptację książki Justyny Bednarek.

A wszystko to w stylowej scenografii Małgorzaty Zwolińskiej, przetykane lekką i sugestywną muzyką Jacka Stankiewicza, z dodatkiem humorystycznej i skocznej choreografii Macieja Florka.

– Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna - nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna - jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna - chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna - marzy o wielkiej karierze – mówi Lech Walicki, reżyser spektaklu.

Czy uda im się uciec, czy spełnią swoje marzenia, czy znajdą własną drogę i miejsce? Okaże się już w ten weekend.

Premiera spektaklu w najbliższą sobotę, 26 września.