Pandemia pogorszyła sytuację wielu krakowian. W poniedziałek rusza Krakowska Zbiórka Żywności

fot. pixabay.com

Akcja Krakowska Zbiórka Żywności organizowana jest po raz pierwszy przez Bank Żywności w Krakowie i partnerów. Bierze w niej udział 19  firm, uczelni i urzędów. Żywność będzie można zostawić w 33 lokalizacjach.

Akcja odbywać się będzie między 21 a 25 czerwca 2021. Zbierane są produkty o długiej trwałości jak: konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci.

Bank Żywności odbierze żywność i przekaże ją osobom w niedostatku z terenu Krakowa. Zadaniem instytucji biorących udział w zbiórce jest przeprowadzenie zbiórki w swoich siedzibach i zachęcenie swoich pracowników do włączania się do akcji. Do zapełnienia jest ponad 300 kartonów.

Możliwe będzie włączenie się do zbiórki także w formule online z wykorzystaniem aplikacji do darowizn ze strony internetowej Banku Żywności w Krakowie.

Wszystkie zebrane w czasie zbiórki środki przeznaczone będą na zakup żywności, która z pozostałymi zebranymi stacjonarnie darami trafi do potrzebujących po zakończeniu akcji.

– W Polsce ponad 1,6 miliona osób żyje w skrajnym ubóstwie. Oznacza to, że na wszystkie swoje wydatki mają do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od roku pandemia pogorszyła sytuację wielu krakowian, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały – mówi Artur Jurkowski z Banku Żywności w Krakowie.

Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni - to tylko część grup, do których trafia pomoc Banku Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia.

W pierwszej  Krakowskiej Zbiórce Żywności biorą udział:

Urząd Miasta Krakowa – 14 lokalizacji

Krakowski Park Technologiczny – 2 lokalizacje

HCL Technologies Ltd.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.

HEINEKEN Global Shared Services Sp. z o.o.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Shell Business Operations Krakow

Zarząd Inwestycji Miejskich

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Samorząd Uczniowski I LO

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Klimat – Energia – Gospodarka Wodna

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości

Zarząd Transportu  Publicznego w Krakowie

comments powered by Disqus