Ile osób skorzystało z darmowej komunikacji miejskiej?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek ponad tysiąc osób zapytanych przez kontrolerów, czy zapłacili za przejazd komunikacją miejską, pokazało dowód rejestracyjny. – Naszym zdaniem to całkiem niezły wynik – komentuje Michał Pyclik z ZIKiT-u. Darmowa podróż tramwajami i autobusami dla posiadaczy samochodów to wynik przekroczenia w czwartek określonego stężenia pyłów PM 10.

Decyzję o tym, że krakowianie oraz mieszkańcy aglomeracji krakowskiej, będą mogli poruszać się komunikacją miejską bez opłat na podstawie dowodu rejestracyjnego wprowadziło miasto kilkanaście minut po godzinie 23 w czwartek. Był to efekt osiągnięcia stężenia pyłów PM 10 wynoszącego 150 uq/m3.

Dlatego przez cały piątek osoby, które posiadają dowód rejestracyjny mogły podróżować bez dodatkowych opłat i zabrać ze sobą tyle osób, ile jest wpisanych miejsc w dowodzie.

– Po dokładnym podliczeniu wynik za cala dobę mieliśmy 781 kontroli, a dowodów rejestracyjnych – 1032. Nie było kontroli, by ktoś nie jechał z dowodem. Naszym zdaniem całkiem niezły wynik. Dziękujemy tym którzy zostawili auta w domu i wybrali KMK – podkreśla Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

comments powered by Disqus