Pedofil w Prokocimiu. Policja zatrzymała 41-latka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek na policję zgłosili się zaniepokojeni rodzice trzech dziewczynek, które miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznajomego mężczyznę. Dzieci na szczęście opowiedziały swoim rodzicom o zaczepiającym je i dotykającym obcym mężczyźnie.

Do tych incydentów miało dojść w rejonie Prokocimia. Po zgłoszeniu wysłano tam dodatkowe patrole, a wywiadowcy po cywilnemu przeczesywali okolicę. Zabezpieczono też dostępne monitoringi. Policjanci wytypowali  sprawcę i tego samego dnia został on zatrzymany w rejonie gdzie dochodziło do molestowań.

Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego i zabezpieczyli wszelkie nośniki pamięci. Ich zawartość będzie teraz badana przez biegłego pod kątem ujawnienia ewentualnych treści pedofilskich.

Dzisiaj 41-latek usłyszał  zarzuty dopuszczenia się w dwóch przypadkach tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Czekają na zgłoszenia

Ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że takich incydentów z udziałem mężczyzny mogło być znacznie więcej, Komisariat Policji VI w Krakowie prosi o kontakt rodziców lub opiekunów dzieci, które mogły stać się ofiarami tego mężczyzny.

Telefon do oficera dyżurnego VI Komisariatu Policji w Krakowie: 47 83 52 917

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus