Pierwszy samoobsługowy sklep piwny w Krakowie działa na Zabłociu

fot. Materiały prasowe

W byłym budynku Telpodu przy ul. Romanowicza 4, gdzie mieści się obecnie prywatny akademik, ruszył pierwszy w Krakowie w pełni samoobsługowy sklep piwny i multitap. – Puby są zamknięte, a my chcemy dać możliwość wzięcia na wynos piw, które niekoniecznie da się kupić w zwykłym sklepie – mówi Krzysztof Dąbrowa, pomysłodawca „Nalej se”.

– Plany uruchomienia pubu, w którym normalnie będzie można usiąść i napić się piwa, musimy jeszcze chwilę odłożyć z powodu panujących obostrzeń. Otwieramy się jednak jako sklep, w którym można zaopatrzyć się w butelki wielokrotnego użytku i nalać se na wynos kraftowych piw – tłumaczy Dąbrowa.

– Mamy nadzieję dać naszym klientom sporo frajdy przy wcielaniu się w rolę barmana. I coś dobrego do degustowania w czasie, gdy normalna wizyta w pubie nadal pozostaje wspomnieniem – dodaje.

Jak to działa? Przede wszystkim należy kupić przedpłaconą kartę, którą można po wykorzystaniu doładowywać (na miejscu lub przez aplikację). Następnie umieszcza się ją w czytniku nad kranikiem z piwem, które nas interesuje, i leje tyle, na ile mamy ochotę (i środków na karcie).

Co jest do wyboru? Krzysztof Dąbrowa mówi, że klienci mogą się tu zaopatrzyć w szeroki wybór piw z oferty regionalnych i rzemieślniczych browarów.

Pamięć o przeszłości

Piwo i przekąski to jednak nie wszystko. Jest też coś dla ducha. – Upamiętniliśmy czasy jednej z największych firm powojennego Krakowa. We współpracy z biurem projektowym RYZA studio i Zespołem Szkół Łączności stworzyliśmy wystrój i interaktywną ścianę, na której znajdą się zabytkowe urządzenia i podzespoły produkowane od 1946 roku w Telpodzie– tłumaczy Dąbrowa.

– W części muzealnej, w której można osobiście odsłuchać reportaży o obiekcie z zabytkowych magnetofonów marki „Kasprzak”. A do domu wrócić z kilkoma butelkami najlepszych polskich piw – zachęca właściciel "Nalej Se".

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus