Piętnaście remontów w Nowej Hucie. Jest lista

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa opublikował listę zadań, które będą realizowane w ramach programu „Nowa Huta dziś!”. Miasto przeznacza na ten cel dwa miliony złotych, co wystarczy na piętnaście zadań.

To już czwarta edycja programu. Najpierw mieszkańcy zgłaszają potrzebne z ich punktu widzenia remonty, później lista jest weryfikowana, a na koniec rady pięciu nowohuckich dzielnic podejmują decyzje, które z prac uważają za najpilniejsze na swoim terenie.

– Decyzję podejmujemy biorąc pod uwagę zaangażowanie mieszkańców, potrzebę realizacji danego zadania i to, jak wielu mieszkańców może na tym skorzystać – tłumaczy Stanisław Moryc, radny miejski i przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Jak mówi, potrzeby są znacznie większe, a w pierwotnych planach program „Nowa Huta dziś!” miał rozdysponowywać większą kwotę na remonty w tej części miasta. Ostatecznie jednak te dwa miliony złotych to istotne wsparcie dla niewielkich budżetów dzielnicowych, które niemal z definicji nie wystarczają na potrzeby związane z infrastrukturą.

Pieniądze dzielone są co roku według algorytmu, uwzględniającego powierzchnię i liczbę mieszkańców dzielnicy. Wszystkie z remontów mają zostać zrealizowane w tym roku.

Poniżej lista zadań przeznaczonych do realizacji:

Dzielnica XIV Czyżyny otrzymała kwotę 364 430 zł, środki przeznaczyła na: remont chodnika na ul. Śliwkowej; remont chodnika na al. Pokoju (w realizacji); remont chodnika na os. II Pułku (przy bloku nr 2); wyrównanie uskoku na skrzyżowaniu ul. Stella-Sawickiego i Pisarka.

Dzielnica XV Mistrzejowice otrzymała kwotę 419 670 zł, w jej ramach zamierza: wymienić oświetlenie na odcinku od pętli tramwajowej “Mistrzejowice” do ul. Wiślickiej (47 opraw); wyremontować ul. Na Zboczu (w trakcie realizacji) oraz ul. Parnickiego.

Dzielnica XVI Bieńczyce otrzymała kwotę 351 670 zł i przeznaczyła ją w całości na remont nawierzchni ul. Urbanowicza (wraz z parkingiem od wjazdu z ul. Dunikowskiego do wyczerpania środków).

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie otrzymała kwotę 312 680 zł. Tegoroczne środki przeznaczyła na: remont chodnika przy ul. Jagiełły (od ul. Samozwaniec w kierunku ul. Petofiego – prace wykonane); remont ul. Grzegorza z Sanoka; remont chodnika przy ul. Glinik (od ul. Wadowskiej do ul. Żonkilowej).

Dzielnica XVIII Nowa Huta otrzymała kwotę 481 550 zł, w ramach środków planuje: remont jezdni na os. Zielonym (przy blokach nr 23, 24, 25, 26) i chodnika (przy bloku nr 23 i 24); remont parkingu na os. Teatralnym (przy bloku nr 4 i 5); remont fragmentu ul. Powiatowej; remont fragmentu ul. Żaglowej (przy klasztorze).

 

Powyższa lista dotyczy tylko remontów realizowanych w ramach programu „Nowa Huta dziś!”. Nie zawiera inwestycji finansowanych z budżetu dzielnicy, budżetu miasta czy budżetu obywatelskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus