Pijana 36-latka spowodowała kolizję. Wiozła dzieci w wieku 12 i 8 lat

fot. Sebastian Dudek

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 36-letnia kobieta, która w takim stanie przewoziła dzieci w wieku 12 i 8 lat. W miejscowości Janowice (gmina Wieliczka) spowodowała kolizję. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

W piątek po godzinie 8 policjanci udali się do miejscowości Janowice, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem renault oraz volkswagena.

– Kierująca samochodem renault, 36-letnia mieszkanka gminy Wieliczka, nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez volkswagena i skręciła w lewo z zamiarem zjazdu z drogi na pobliską posesję powodując zderzenie z volkswagenem. W momencie zdarzenia, w pojeździe 36-latki znajdowała się dwójka dzieci w wieku 12 i 8 lat – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kierująca tuż po zdarzeniu poprosiła kierowcę volkwagena aby ten poczekał na miejscu, gdyż musi odwieźć dzieci do szkoły. Kobieta po kilkunastu minutach powróciła na miejsce.

Funkcjonariusze zbadali jej trzeźwość i okazało się, że w wydychanym powietrzu miała blisko 1,5 promila.

Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – za co grozi do dwóch lat więzienia. – Policjanci także będą także sprawdzać czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na utratę zdrowia bądź życia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia własnego dziecka zagrożone jest karą do piecu lat pozbawienia wolności. Ponadto o nieprawidłowościach w sprawowanej opiece przez matkę zostanie powiadomiony sąd rodzinny – informuje Gleń.

comments powered by Disqus