Pijani turyści z Koszalina włamali się na plac budowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nietrzeźwi mężczyźni chodzili włamali się na plac budowy na terenie Krowodrzy. 19-latkowie chodzili po rusztowaniu, a następnie uruchomili koparkę.

W miniony wtorek, około północy, policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie zostali wezwani na teren jednego z placów budowy w rejonie Krowodrzy.

– W najlepsze „bawiło się” tu dwóch turystów z Koszalina. Najpierw nietrzeźwi 19-latkowie chodzili po rusztowaniu, później zainteresowała ich koparka. Jeden z młodych mężczyzn postanowił się nią przejechać  a drugi wcielił się w operatora kamery i nagrywał poczynania kolegi – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W poszukiwaniu „atrakcji”

Policjanci wylegitymowali 19-latków. Młodzi mężczyźni mieli trudności z wysławianiem się, czuć było od nich wyraźną woń alkoholu.

– Przyznali, że do Krakowa przyjechali w celach towarzyskich, spożywali alkohol i spacerowali po jednym z osiedli. Kiedy zobaczyli ogrodzony teren budowy, postanowili przeskoczyć przez bramę i tam poszukać nowych „atrakcji”. Najpierw chodzili po rusztowaniu, później rozrywki miała im dostarczyć koparka – kontynuuje Gleń.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy ul. Strzelców, gdzie poddano ich badaniu trzeźwości. Badanie wykazało, że 19-latek, który jeździł koparką miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Teraz zabawa już się skończyła i mieszkańcom Koszalina przyjdzie zmierzyć się z jej konsekwencjami. A te nie będą zabawne, bowiem mężczyźni odpowiedzą za wdarcie się na ogrodzony teren, za co kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – zaznacza rzecznik małopolskiej policji.

Oprócz tego 19-latek, który wsiadł za kierownicę koparki, odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

comments powered by Disqus