Pijany kurier rozwoził przesyłki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwa promile miał w organizmie kurier, który rozwoził przesyłki na terenie powiatu tatrzańskiego.

W poniedziałek dyżurny zakopiańskiej policji otrzymał zgłoszenie, że po terenie gminy Poronin, białym dostawczym samochodem jeździ pijany mężczyzna. – Powiadomiono również policjantów z sąsiedniego powiatu, gdyż nie było wiadomo, gdzie pojechał kurier – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Po kilku minutach policjanci zauważyli samochód na terenie miejscowości Nowe Bystre. Na widok policyjnego radiowozu, poszukiwany kierowca natychmiast wyłączył silnik i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Jak informuje Sebastian Gleń, mężczyzna był po wyraźnym wpływem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkotestem okazało się, że 22-latek ma dwa promile alkoholu w organizmie i w takim stanie prowadził samochód dostarczając przesyłki adresatom.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu nowotarskiego uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

comments powered by Disqus