Piknik i dialogi arcybiskupa z dziećmi [ZDJĘCIA]

fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska

W sobotę pod Oknem Papieskim odbył się II Piknik Rodzinny. Dzieci pytały arcybiskupa Marka Jędraszewskiego między innymi, czy lubił się modlić.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych znanych z innych tego typu imprez. Pogoda dopisywała, więc przed budynkiem kurii na ulicy Franciszkańskiej pojawiło się wiele osób.

Dzieci pytają

Jednym z elementów spotkania były pytania do metropolity zadawane przez najmłodszych. Wydarzenie przypominało comiesięczne „Dialogi z arcybiskupem”, które Marek Jędraszewski wprowadził po objęciu krakowskiego Kościoła.

Ignacy zapytał, czy arcybiskup lubi jeździć na rowerze. Metropolita przyznał, że bardzo dawno tego nie robił, ale gdy był ministrantem wybrał się nawet na wycieczkę, podczas której pokonał przez Sudety kilkaset kilometrów. Bardzo lubił jeździć na rowerze jako chłopiec.

Inne pytanie padło od Alicji, która chciała poznać wakacyjne plany metropolity. Przyznał, że jego urlop zaczyna się za dwa tygodnie i planuje na początku wypoczywać w górach, by podziwiać piękno świata.

Wojtek zapytał arcybiskupa, czy w dzieciństwie lubił się modlić. Duchowny odpowiedział, że lubił i nadal lubi. Gdy był dzieckiem, jego rodzice dali mu wspaniały przykład rodzinnej modlitwy i dlatego na ich wzór starał się od zawsze robić wszystko by czuć się dzieckiem Boga.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus