Piknik Krakowski w tym roku odbędzie się w innej formule

Piknik Krakowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Weekendowe piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi w parkach Krakowa stało się tradycją. Niestety w tym roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19, nie spotkamy się w czerwcu w pięknych krakowskich parkach. Na szczęście nie znaczy to, że nie będziemy razem ćwiczyć, gotować czy brać udziału w warsztatach.

Piknik Krakowski w okresie letnim gromadził w parkach tysiące rodzin oraz turystów. Dzięki tej inicjatywie, nie wyjeżdżając za miasto, w każdy weekend od czerwca do sierpnia można było poczuć się w sercu Krakowa jak na wakacjach.

– Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Bacznie obserwujemy bieżącą sytuację i czekamy na odpowiednią decyzję służb, aby móc jak najszybciej zaprosić mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni oraz… wspólnego leniuchowania na trawie.

Od 6 czerwca na oficjalnym profilu facebookowym Piknik Krakowski będzie można m.in. razem ćwiczyć, uczyć się, majsterkować i wspólnie dbać o balkonowy ogródek. Nie zabraknie również pysznego piknikowego jedzenia. – Zaserwujemy przepisy od dobrze znanych Wam z ubiegłych lat szefów kuchni i blogerów – podkreślają organizatorzy.

Własna uprawa

Czerwcowe „piknikowanie” w nieco innej formie będzie dla uczestników źródłem niezliczonych inspiracji do tego, jak sprawić, by miejskie życie jeszcze bardziej tętniło zielenią. – Nie zabraknie więc ogrodniczych inspiracji oraz wskazówek, jak rozpocząć przygodę z uprawami nawet na własnym balkonie – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

– Pokażemy wam, jak wykorzystując to, co mamy pod ręką, cieszyć się własnymi ziołami, pomidorami czy rzodkiewką. Nie zabraknie pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z najbliższymi w zieleni, który, mamy nadzieję, dzięki naszym podpowiedziom stanie się dla was tym wyjątkowym – dodaje Kempf.

Celem Pikniku Krakowskiego niezmiennie jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

comments powered by Disqus