Piknik Krakowski wraca do parków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Piknik Krakowski w sierpniu powraca do krakowskich parków. Pierwsze spotkania w zieleni odbędą się już w ten weekend.

Pierwszy w tym roku Piknik Krakowski zawita 1 sierpnia do Parku Bednarskiego, a dzień później, w  niedzielę 2 sierpnia na Planty Mistrzejowickie.

Dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne. To wszystko czeka na mieszkańców w każdą sobotę i niedzielę w różnych parkach Krakowa. W tym roku pikniki odbędą się w dziewięciu z nich. U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, ale i degustować je na miejscu. Nie zabraknie zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.

– Już w sierpniu będziemy nareszcie mogli spotkać się na żywo – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Oczywiście najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Bacznie obserwujemy bieżąca sytuację i dostosowujemy się do obowiązujących wymogów służb sanitarnych. Zapraszamy mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni i wspólnego leniuchowania na trawie – dodaje Helbin.

Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam, zajęcia zręcznościowe, gry czy joga to tylko niektóre z propozycji.

Szczegóły na facebookowym profilu Pikniku Krakowskiego.

comments powered by Disqus