Plac Axentowicza za ogrodzeniem. W przyszłym roku zmieni swój wygląd

Wizualizacja fot. ZZM

W minionym tygodniu na placu Axentowicza w Krowodrzy pojawiło się ogrodzenie. To znak, że rozpoczyna się zapowiadana przez ZZM rewitalizacja, która ma zdecydowanie odmienić wygląd tego miejsca.

– Placowi Axentowicza zdecydowanie należy się remont. Projekt przygotowaliśmy samodzielnie przez nasze biuro projektowe. Obejmuje bardzo dużo nasadzeń różnego rodzaju kwiatów. Plac będzie bardzo zielony i bardzo kolorowy – mówi dyrektor ZZM Piotr Kempf.

Według wcześniejszych zapowiedzi ZZM, ma się tam pojawić ponad 35 tysięcy kwitnących bylin, 50 tysięcy roślin cebulowych, a także siedem sztuk wiśni i kilkaset krzewów pachnącej róży.

Z myślą o rysownikach i malarzach

Po zmianach plac ma być też znacznie lepiej oznaczony, ponieważ dziś można zupełnie nie zauważyć, że weszło się na plac poświęcony wybitnemu malarzowi i rysownikowi. Pojawi się tablica informująca o patronie placu i jego popiersie, ZZM planuje też organizację warsztatów malarskich, kiedy nowe rośliny osiągną już swój docelowy wygląd.

– To ma być plac, który będzie też przeciwdziałał miejskiej wyspie ciepła – zapowiada Kempf. Znajdą się tam dysze rozpylające wodną mgiełkę, które będą schładzać to miejsce w upalne dni.

Teren jest objęty ochroną konserwatorską, więc zmiany dotyczące samej infrastruktury nie będą rewolucyjne. Zostanie przeprowadzony gruntowny remont, pojawią się nowe elementy małej architektury.

Prace mają się zakończyć do końca wakacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza