Plastik znika z Tauron Areny

fot. pixabay.com
Krakowska hala jako pierwsza w Polsce w zupełności rezygnuje z plastikowych kubków, słomek i talerzyków.

Od 11 kwietnia w Tauron Arenie w punktach gastronomicznych napoje i jedzenie będą podawane w biodegradowalnych pojemnikach. Kawa, herbata i napoje gazowane będą sprzedawane w kubkach (o objętości od 100 do 400 ml) wykonanych z trzciny cukrowej. Aby się nie poparzyć, pojemniki będą powlekane polimerem polikwasu mlekowego (PLA).

– W sprzedaży nie będzie też plastikowych rurek, ale na kubki będzie można założyć wieczka również wykonane z trzciny cukrowej i bambusa – mówi rzecznik prasowy Tauron Areny, Katarzyna Fiedorowicz-Razmus. Plastikowe mieszadełka zastąpią te drewniane. Opakowania na posiłki na wynos również są eko, bo z trzciny cukrowej. Plastikowe sztućce zostaną zastąpione wykonanymi z PLA.

Przedstawiciele firmy cateringowej, która obsługuje halę, przyznali, że importerzy nie byli gotowi na taką zmianę i po ekologiczne jednorazówki musieli udać się do samego producenta w Danii.

Zmiany w Tauron Arenie są zgodne z polityką Unii Europejskiej. Pod koniec marca Parlament Europejski zdecydował, że do 2021 roku ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży produktów jednokrotnego użycia wykonanych z tworzywa sztucznego.

comments powered by Disqus