Po Świętach rusza przebudowa Klasztornej. Ulica będzie zamknięta dla ruchu tranzytowego

Ulica Klasztorna będzie przebudowana na odcinku od ronda przy moście Wandy do ulicy Żaglowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zapowiadany od lat remont ulicy Klasztornej rozpocznie się 16 kwietnia. Od tego dnia na przebudowywany odcinek drogi będą mogli wjechać tylko mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji czy klienci działających tam sklepów i lokali usługowych.

Tablice zapowiadające utrudnienia w ruchu pojawiły się przy ulicy Klasztornej już jakiś czas temu. Ustalenia dotyczące szczegółów zmian w organizacji ruchu przeciągnęły się w czasie, ale dziś wiadomo już, jak będzie wyglądał ruch w tym miejscu przez czas trwania inwestycji.

Zbudują od nowa

A prace będą obejmować gruntowną przebudowę odcinka od ronda przy moście Wandy do ulicy Żaglowej. Wymienione zostaną sieci podziemne, pojawi się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, ulica zyska nową nawierzchnię jezdni, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i przystanki autobusowe.

Ekipy pojawią się też na sąsiednich ulicach: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. Ich fragmenty zyskają nową nawierzchnię, co wiąże się m.in. z wykopami na potrzeby budowy kanalizacji.

Mieszkańcy wjadą, pozostali nie

Prace podzielone będą na jedenaście etapów – tak, by nie odciąć mieszkańcom tego rejonu możliwości dojazdu do swoich domów, a klientom do sklepów czy punktów usługowych. – Najistotniejsze jest to, że ulica Klasztorna od ronda do ulicy Żaglowej będzie zamknięta dla ruchu ogólnego. Ruch na terenie inwestycji dopuszczony będzie wyłącznie dla pojazdów budowy, mieszkańców ul. Klasztornej i ulic przyległych, klientów sklepów i punktów usługowych, komunikacji zbiorowej oraz pojazdów uprzywilejowanych wylicza – zapowiada Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich. W pierwszej kolejności roboty skupią się na odcinku w rejonie przystanku autobusowego „Lasek Mogilski”.

ZIM prosi kierowców o uważne czytanie nowych znaków i dostosowywanie się do zmienianej wraz z kolejnymi etapami organizacji ruchu. Ruch tranzytowy zostanie skierowany objazdem ulicami Podbipięty, Giedroycia, Ptaszyckiego i Jana Pawła II.

Umowa podpisana pod koniec października zakłada 30-miesięczny termin na zakończenie całego zadania. To oznacza wiosnę 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus