Pobicie pod Wawelem

Zatrzymany 34-latek fot. KMP w Krakowie

W sobotę krakowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który chwilę wcześniej miał pobić pod Wawelem innego mężczyznę.

Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze w nocy z soboty na niedzielę otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny na jednej z ulic w rejonie Wawelu.

– Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał poszkodowanego mężczyznę z widocznymi urazami głowy. Potwierdził, że chwilę wcześniej został on pobity, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia – relacjonuje.

W trakcie sprawdzania pobliskich ulic kryminalni zauważyli mężczyznę odpowiadającego wyglądowi agresora. Został on wylegitymowany a podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach, celem odbycia kary 57 dni pozbawienia wolności.

W związku z tym oraz podejrzeniem pobicia 34-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu pobicia przechodnia, który usłyszał wczoraj – po wytrzeźwieniu (w momencie zatrzymania miął bowiem ponad 2 promile).

Po skierowaniu aktualnej sprawy do sądu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem 34-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę 57 dni odsiadki.