Pobili i okradli 37-latka. Sprawcy zatrzymani

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli 37-latka. Podejrzani za rozbój, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy 6 czerwca policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic w pobliżu Ronda Mogilskiego.

– Na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie, gdzie zastali pokrzywdzonego. Mężczyzna oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn. 37-latek podał ich dokładne rysopisy i wskazał kierunek, w którym się oddalili. Po upewnieniu się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej, mundurowi wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji w Krakowie udali się we wskazanym kierunku – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W trakcie patrolowania przyległych ulic mundurowi zauważyli dwie osoby odpowiadające podanemu opisowi, które wylegitymowali.  Był to 34-letni mieszkaniec Krakowa i 26-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Pobity mężczyzna wskazał, że to oni  pobili go i ukradli mu pieniądze z portfela.

Po przeprowadzonych w komisariacie czynnościach i analizie zebranego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesięcy.