Pociągi Leo Express znów połączą Kraków z Pragą. Od przyszłego roku codzienne kursy

fot. Materiały prasowe

Od 30 listopada Leo Express wznawia swoje połączenie kolejowe pomiędzy Krakowem a Pragą. Na razie tylko do stycznia, dwa razy w tygodniu. W marcu wróci ponownie, a od czerwca chce już organizować codzienne kursy.

Zawieszanie kursów i powroty do rozkładu są związane z remontami na torach. Połączenie kolejowe, dostępne od lipca tego roku, zostało po raz pierwszy zawieszone na początku października. Kierownictwo Leo Express uznało, że nie jest w stanie utrzymać atrakcyjności połączenia z powodu utrudnień na torach. Pasażerów wożą więc autokary.

Listopad-styczeń i marzec-czerwiec

W piątek firma poinformowała o kolejnych zmianach. – Pociągi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada do 7 stycznia oraz ponownie od 22 marca – zapowiada Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Na razie utrzymany zostanie dotychczasowy rozkład jazdy. Pociągi Leo Express wyjadą z Pragi w piątki i niedziele o 16:10 i przyjadą do Krakowa o 23:25. Natomiast z Krakowa wyruszą w soboty i poniedziałki o 4:53 i zatrzymają się na dworcu głównym w Pradze o 11:32.

Koniec remontów

Od czerwca operator chce uruchomić codzienne kursy. – Od połowy przyszłego roku pasażerowie będą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie – mówi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

comments powered by Disqus