Początek dużych utrudnień na Bora-Komorowskiego. Zamkną jedną jezdnię

Budowa estakady rozpoczęła się w marcu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku 15 maja na alei Bora-Komorowskiego kierowców czekają duże utrudnienia. Cała jedna jezdnia zostanie wyłączona, a na drugiej ruch będzie się odbywał w obydwu kierunkach. Wszystko przez budowę estakady prowadzącej do nowego centrum handlowego.

Budowę finansuje inwestor galerii Serenada, na podstawie umowy z miastem. Musi przygotować nowy układ komunikacyjny zanim uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektu handlowego.

Estakada pozwoli przejechać nad aleją Bora-Komorowskiego, dzięki czemu nie trzeba będzie tam ustawiać dodatkowych świateł. Z jezdni w stronę Nowej Huty wjedziemy na estakadę, następnie przejedziemy nad ulicą i znajdziemy się w nowym centrum handlowym. Co istotne dla okolicznych mieszkańców, nowa droga będzie się dalej łączyć ze skrzyżowaniem ulic Dobrego Pasterza i Bohomolca, dając alternatywną drogę dojazdu do osiedli. Piesi i rowerzyści zyskają nową możliwość przecięcia ruchliwej i trudno dostępnej al. Bora-Komorowskiego.

Najpierw zamkną jedną, potem drugą jezdnię

Prace rozpoczęły się w marcu, ale teraz wchodzą w najbardziej uciążliwą dla kierowców fazę. Najpierw na miesiąc wyłączona zostanie jedna jezdnia ruchliwej ulicy, potem drogowcy przeniosą się na drugą.

Nowa organizacja ruchu na al. Bora-Komorowskiego obejmie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dobrego Pasterza a stacją benzynową. – Kierowcy jadący od strony ronda Polsadu skierowani zostaną, poprzez przełączkę, na jezdnię północną, czyli tę położoną bliżej centrum handlowego – zapowiada Piotr Hamarnik z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Co istotne, dwa pasy będą przeznaczone dla kierowców jadących od strony Prądnika Czerwonego, a tylko jeden dla jadących w przeciwną stronę. – Kierowcom poruszającym od strony Nowej Huty radzimy przeanalizowanie alternatywnej drogi dojazdu, na przykład przez ul. Stella-Sawickiego i al. Jana Pawła II – mówi Piotr Hamarnik.

– By ułatwić podróż autobusem, powstanie buspas, który zaczynał się będzie tuż przy skrzyżowaniu al. Bora-Komorowskiego z ul. Dobrego Pasterza, a kończył w rejonie budowanej estakady. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca maja – informuje przedstawiciel miejskiej jednostki.

Koniec prac w listopadzie

W kolejnym etapie, który potrwa do połowy czerwca, prace budowlane zostaną przerzucone na jezdnię północną. Budowa estakady ma się zakończyć w listopadzie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice
comments powered by Disqus