Podpisy zweryfikowane. Ale czy będzie referendum?

Sympatycy LA składają podpisy w Krajowym Biurze Wyborczym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wszystkie podpisy zebrane pod wnioskiem o odwołanie Jacka Majchrowskiego z funkcji prezydenta Krakowa są zweryfikowane. Do końca tygodnia PKW ma podać obwieszczenie, czy referendum się odbędzie – udało się dowiedzieć LoveKraków.pl.

Z informacji które uzyskaliśmy z Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że pod koniec tygodnia zapadnie decyzja ws. referendum o odwołaniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. – W tym tygodniu można spodziewać się informacji na ten temat – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl sędzia Teresa Anna Rak, Komisarz Wyborcza w Krakowie, ale zastrzega, że nie ma stuprocentowej pewności.

„Wszystkie podpisy są sprawdzone”

Jeden z pracowników Krajowego Biura Wyborczego nieoficjalnie przyznaje, że „w tym tygodniu pani sędzia podpisze postanowienie”. – Wszystkie podpisy, które były złożone, są już sprawdzone – dodaje Rak.

Pytaniem otwartym pozostaje fakt, czy Łukaszowi Gibale i jego współpracownikom udało się zebrać ponad 58 tysięcy formalnie poprawnych podpisów. Za prawidłowy podpis uznaje się podanie przez osobę ujętą w spisie wyborczym imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz adresu zameldowania. Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa zadeklarowało, że w siedzibie komisji złożono 86 tysięcy podpisów.

LA: Nie mamy informacji

Przedstawiciele stowarzyszenia twierdzą, że nie mają wiadomości, czy referendum będzie rozpisane. – Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy od Państwowej Komisji Wyborczej żadnych informacji dotyczących wyników weryfikacji złożonych podpisów pod wnioskiem o referendum. Mimo naszych wielokrotnych pytań PKW nie przekazała nam ani całościowych, ani nawet częściowych wyników weryfikacji – czytamy w oświadczeniu podesłanym do LoveKraków.pl.