Policja w siłowni. Kontrole przestrzegania obostrzeń w Małopolsce

Siłownia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek policjanci skontrolowali w całej Małopolsce 436 środków transportu, 561 placówek handlowych i 559 placówek usługowych. Chodzi o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

6 kwietnia policjanci skontrolowali w Małopolsce pod kątem sanitarnych obostrzeń 436 środków transportu, 561 placówek handlowych oraz 559 placówek usługowych - obiektów hotelarskich, obiektów gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a także siłowni oraz klubów fitness.

–  W wyniku tych działań funkcjonariusze ujawnili m.in. 11 nielegalnie otwartych siłowni w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i w Nowym Targu. W tych przypadkach policjanci prowadzą postępowania, które mogą się zakończyć się skierowaniem do sądu wniosków  o ukaranie sprawców naruszeń.  Dodatkowo o dwóch zdarzeniach powiadomiono sanepid – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Pouczenia, mandaty i wnioski do sądu

W trakcie kontroli obiektów i miejsc publicznych policjanci ujawnili 377 nieprawidłowości związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Funkcjonariusze pouczyli 24 osoby, mandatem ukarali 325, a wobec 28 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci wraz z żołnierzami kontrolowali także osoby przebywające na kwarantannie.  Sprawdzili ponad 37 000 adresów. W przypadkach, w którym mundurowi nie zastali osób w miejscu odbywania kwarantanny, prowadzone są czynności wyjaśniające. Jednak jak przyznaje policja, takie przypadki zdarzały się sporadycznie.