Policja wysyła sms. Tym razem warto odpowiedzieć

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wysłało smsy i maile do osób, które mogły paść ofiarą oszustw na dopłatę do przesyłki czy rachunku.

Toczy się śledztwo związane z oszustwami na dopłatę. Ludzie w całym kraju otrzymywali wiadomości z informacją o domniemanej niedopłacie za przesyłkę czy do rachunku np. za prąd. Stała za tym zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie w momencie, gdy ofiar klikała na przesłany link, by zapłacić rzekomo brakującą kwotę, otrzymywali dostęp do bankowości elektronicznej i czyścili konta z pieniędzy.

– W celu ustalenia wszystkich osób pokrzywdzonych, została przeprowadzona kampania informacyjna polegająca na rozesłaniu wiadomości SMS z numeru 48 669 979 971 oraz wiadomości e-mail z adresu pp.krakow@cbzc.org do osób zidentyfikowanych jako osoby, które otrzymały SMS – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Osoby, które dostały wiadomości, proszone są o kontakt z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości, Zarząd w Krakowie, tel. (47 8356551) w godzinach 8:00-14:00 lub poprzez pocztę elektroniczną e-mail: pp.krakow@cbzc.policja.gov.pl.