Policjanci kontrolują liczbę pasażerów w autobusach i tramwajach [VIDEO]

fot. Małopolska Policja
Mundurowym doszły kolejne obowiązki. Sprawdzają liczbę pasażerów w środkach komunikacji i patrolują popularne parki i skwery. Niezmiennie sprawdzają osoby przebywające w kwarantannie domowej.

Nowe regulacje zobowiązują do zmniejszenia liczby pasażerów komunikacji publicznej. Łączna liczba pasażerów nie może być większa niż połowa dostępnych miejsc siedzących.

– Kontrole prowadzone są w centrum miasta, na liniach, gdzie zwykle występuje największa liczba pasażerów – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Po krakowskich ulicach nadal porusza się radiowóz z nagłośnieniem. Policjanci przypominają o pozostaniu w domu, unikaniu bezpośredniego kontaktu i zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.

Służby prewencyjne kontrolują parki, skwery, osiedlowe place zabaw, a także rejon Bulwarów Wiślanych i Bagrów, które są bardzo popularnymi miejscami podczas ładnej pogody. Wprowadzone przez rząd obostrzenia pozwalają się gromadzić maksymalnie dwóm osobom (nie dotyczy rodzin).

comments powered by Disqus