Policjanci odzyskali … 22 tony orzechów laskowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem hurtowych ilości orzechów laskowych. Odzyskali 22 tony towaru, którego wartość to prawie 2 miliony złotych. Sprawcom grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z krakowskiego CBŚP, którzy zajmują się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, rozbili grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem hurtowych ilości towarów spożywczych w obrocie międzynarodowym. Do zatrzymań doszło w województwach dolnośląskim i opolskim.

Pięciu sprawców

- W wyniku tej  realizacji na gorącym uczynku zatrzymano 5 sprawców, którzy na początku roku podszywając się pod znaną, ogólnopolską sieć sklepów spożywczych, zamówili u tureckiego producenta 44 tony orzechów laskowych  o wartości rynkowej co najmniej 3,5 mln złotych – informuje podinsp. Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Policjantom udało się odzyskać 22 tony skradzionego produktu, którego wartość detaliczna to co najmniej 1.750.000 złotych.

- Ustalili oni również, że sprawcy wcześniej sprzedali w Unii Europejskiej część orzechów. W ramach przestępczego procederu, jak ustalili policjanci, ominięto również opłacenie należności celnych za towary pochodzące spoza UE – dodaje podinsp.. Ciarka.

Trzem z zatrzymanych przedstawiono zarzuty oszustwa, a także paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór i zakaz opuszczania kraju, a wobec jednego z nich poręczenie majątkowe.

Aktualności

Pokaż więcej