Policjanci uratowali 74-latkę

fot. KWP w Krakowie

Krakowscy mundurowi uratowali życie 74-latce, która leżała na trawniku na os. Bohaterów Września bez oznak życia.

W poniedziałek przed południem w okolicy pętli tramwajowej policjanci w trakcie obchodu zauważyli leżącą na trawniku starszą kobietę. Na miejscu był jeszcze mężczyzna, który jako pierwszy zauważył seniorkę i próbował jej pomóc.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie, ale sami również rozpoczęli akcję ratunkową od oceny funkcji życiowych kobiety. Okazało się, że u 74-latki nie było wyczuwalnego oddechu ani tętna, więc policjanci przystąpili do resuscytacji.

– Prowadzili akcję naprzemiennie i nieprzerwanie do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Policjanci zabezpieczyli również za pomocą radiowozu miejsce, gdzie prowadzone były czynności ratunkowe, uniemożliwiając dostęp gapiom i przypadkowym osobom – informuje małopolska policja.

Działanie te przyniosły pozytywny skutek, kobietę – już przytomną – do szpitala zabrali ratownicy. Obecnie nic nie zagraża jej życiu.

Podziękowanie za profesjonalizm, wzorową postawę oraz wysokie umiejętności sierż. Kamili Werewki, mł. asp. Łukasza Kaczmarczyka oraz sierż. Małgorzaty Skrabalak złożył na ręce przełożonych policjantów przedstawiciel Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. – Funkcjonariusze prowadzili do przyjazdu ZRM resuscytację, która cechowała się wysoką jakością oraz znajomością aktualnych algorytmów postępowania. Raz jeszcze pragnę wyrazić swój podziw i uznanie dla wzorcowej postawy wyżej opisanej załogi – podkreślił pracownik KPR.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus