Policjanci zatrzymali 60-latka który okradł nastolatki w czasie trwania ich zajęć tanecznych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który odpowie za kradzież dokumentów oraz telefonu komórkowego w jednej ze szkół tańca na krakowskim Podgórzu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w czwartek 10 września funkcjonariusze czynności służbowe w rejonie Podgórza otrzymali informacje o kradzieży rzeczy należących do dwóch 15-latek.

– Dziewczynki miały zostać okradzione w trakcie gdy uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Łupem złodzieja padły między innymi dokumenty potwierdzające tożsamość, 2 karty bankomatowe oraz telefon. Policjanci w trakcie prowadzonej rozmowy z zaniepokojonymi nastolatkami zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który znajdował się nieopodal szkoły tańca – informuje przedstawiciel komendy.

Widząc zbliżających się funkcjonariuszy mężczyzna próbował się oddalić z miejsca. 60-latek okazał się sprawcą kradzieży, a wszelkie zrabowane zdobycze schował w swojej odzieży. Utracony telefon komórkowy, karty płatnicze oraz dokumenty potwierdzające tożsamość wróciły do właścicielek. Zatrzymany sprawca przestępstwa został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd trafił do policyjnego aresztu.

W jednostce policji usłyszał zarzut kradzieży, ukrywania dokumentu bez prawa do jego wyłącznego rozporządzania oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus