Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów. Przypadkiem znaleźli amfetaminę

fot. KWP w Krakowie

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego złodzieja, który od kwietnia do czerwca zdemontował i ukradł z pojazdów filtry cząsteczek stałych i katalizatory warte łącznie prawie 140 tys. złotych.

W połowie czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dziewięciu filtrów cząsteczek stałych wartych łącznie 100 tys. złotych, zdemontowanych z pojazdów zaparkowanych na terenie jednej z podgórskich firm.

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców przestępstw. Pod koniec zeszłego miesiąca dotarli do jednego z mieszkań na krakowskiej Olszy.

– W trakcie sprawdzenia mieszkania funkcjonariusze znaleźli między innymi pudełko z elementami szlifierki kątowej oraz woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Kolejny woreczek strunowy z amfetaminą kryminalni odkryli podczas przeszukania garażu, który 37-latek wynajmował w rejonie Krowodrzy – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna przyznał się, że wszystkie znalezione narkotyki oraz przedmioty są jego własnością. Następnie funkcjonariusze pojechali w rejon Prądnika Białego, pod adres 32-letniego wspólnika złodzieja. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, tablet i tysiąc złotych oraz woreczek foliowy z zawartością marihuany.

– Starszy z mężczyzn potwierdził, że stoi za kradzieżami filtrów cząsteczek stałych, katalizatorów oraz ma na swoim koncie także kradzież roweru. Tak więc 37-latek odpowie za zrabowanie z pojazdów dziewięciu filtrów cząsteczek stałych – dodaje Gleń.

comments powered by Disqus