Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21 grudnia w rejonie ronda Matecznego policjant krakowskiej komendy miejskiej, jadąc do pracy, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Naczelnik jednego z wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie około godziny 20:00, jadąc na służbę ul. Wadowicką  zauważył forda, który poruszał się tzw. wężykiem i nie stosował do sygnalizacji świetlnej.

– Wzbudziło to u funkcjonariusza podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy, dlatego natychmiast powiadomił dyżurnego o swoich obawach, a sam zajechał drogę kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Po wylegitymowaniu się funkcjonariusz nakazał kierowcy wyłączyć silnik pojazdu. Po otwarciu drzwi kierowcy z kabiny pojazdu wyczuwalna była silna woń alkoholu, dodatkowo kierujący opuszczając pojazd, miał problemy z utrzymaniem równowagi – relacjonuje st. post. Paweł Grzywacz z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Na miejsce przybył partol ruchu drogowego, który przebadał kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. 39-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.