Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Bronowicach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka dni temu, krakowscy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli amfetaminę.

Do zdarzenia doszło 5 września.  Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie w trakcie patrolowania jednej z ulic w Bronowicach zauważyli pojazd, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze.

Mundurowi próbowali zatrzymać kierowcę, ale ten nie reagował na wydawane przez nich polecenia, kontynuując jazdę.

–  Mężczyzna nie zważał na innych uczestników ruchu i próbował uciec jadącym za nim policjantom. W pewnym momencie uciekinier stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji w tej okolicy. Okazało, się że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo badanie pod kątem trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w pojeździe policjanci znaleźli zabronione substancje w postaci amfetaminy – relacjonuje mł. asp. Piotr  Szpiech, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

27-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast odholowano na policyjny parking.

Zarzuty

Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania pojazdu mechanicznego pomimo wydanego przez policjanta polecenia oraz posiadania nielegalnych substancji.

Po wykonaniu badań krwi i potwierdzeniu wcześniejszych wyników mężczyzna odpowie również za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka odurzającego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus