Politechniczni Mikołaje

Mikołaje fot. Politechnika Krakowska

Studenci Politechniki Krakowskiej już od środy rozdają prezenty dzieciom z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pieniądze zbierali przez trzy tygodnie w ramach charytatywnej akcji „Studenci dzieciom – Mikołajki 2018”, prowadzonej na Politechnice już po raz 31. W tym roku, dzięki zebraniu ponad 35 tysięcy zł, studenci obdarują blisko 350 dzieci.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowanych było ponad 130 wolontariuszy, kwestujących na wszystkich wydziałach uczelni, akademikach czy podczas imprez sportowych i kulturalnych organizowanych przez PK. – Udało się nam zebrać 35 124 zł, dzięki czemu spełnimy wiele dziecięcych marzeń. Tradycją naszej akcji jest, że każde dziecko dostaje taki prezent, o jakim marzy i poprosiło o niego w swoim liście do św. Mikołaja – tłumaczy Katarzyna Oleander, studentka Politechniki i jednocześnie koordynatorka tegorocznej edycji akcji.

Ponad 300 listów

Na Politechnikę trafiło ponad 330 listów z małopolskich ośrodków, a wciąż dochodzą nowe. Dzieci najczęściej zwracają się z prośbami o gry planszowe, klocki, książki, lalki, samochodziki i piżamki. Jak zapewnia Oleander, wszystkie prośby zostaną spełnione.

W środę, 5 grudnia politechniczny Mikołaj jako pierwszych odwiedził podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” przy ul. Spadochroniarzy. W mikołajki studenci Politechniki odwiedzą z prezentami dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej/Ujanowicach koło Limanowej oraz z ul. Rajskiej. W tym roku prezenty dostaną m.in. też dzieci z ośrodków w Skawinie i Bochni.

comments powered by Disqus