Północna obwodnica Krakowa. Minister deklaruje termin otwarcia [ZDJĘCIA]

Minister infrastruktury deklaruje, że najprawdopodobniej w przyszłym roku droga ekspresowa S52 będzie oddana do użytkowania.

W poniedziałek plac budowy nowego odcinka drogi S52, który będzie stanowił północną obwodnicę Krakowa, wizytował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Polityk w trakcie konferencji prasowej przypomniał, że na to połączenie od lat czekają nie tylko kierowcy przemieszczający się z zachodu na wschód, ale przede wszystkim krakowianie.

– Północna obwodnica Krakowa w ciągu drogi S52, ale także wschodnia obwodnica w ciągu drogi S7, utworzą alternatywę dla wszystkich jadących autostradą A4. Już nie będzie dochodziło do tego typu sytuacji, że po wypadku trasa jest całkowicie nieprzejezdna – powiedział Andrzej Adamczyk.

Zapewnił, że budowa ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej będzie najprawdopodobniej zakończona w terminie, z uwzględnieniem modyfikacji zawartych w aneksach.

– Wszystko wskazuje na to, że północna obwodnica Krakowa będzie już w 2023 i 2024 roku etapami oddawana do użytkowania – zadeklarował Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że inwestycja pochłonie blisko 1,7 mld złotych, z czego 680 mln złotych będzie pochodzić z Unii Europejskiej.

comments powered by Disqus